W Polsce bardzo duże znaczenie ma posiadanie własnego mieszkania. W porównaniu z krajami europy zachodniej, gdzie znaczny odsetek ludności przez całe życie mieszka w wynajmowanym M, u nas własne mieszkanie jest traktowane jako dobro podstawowe, a chęć jego posiadania może prowadzić do nieprzemyślanych decyzji. Coraz częściej się zdarza że tracimy płynność finansową. Utrata pracy, wzrost wysokości odsetek, choroba lub nieprzewidzane wydatki mogą skutkować najgorszym.

O ile uniknięcie spirali długów zależy głównie od tego na ile sobie możemy pozwolić, własnego rozeznania i swoich możliwości dotrzymania zawartych umów oraz terminów spłat, to ich niedotrzymanie może skutkować pismem od komornika a najgorszym wypadku licytacją nieruchomości.

W takim wypadku mieszkanie może zostać sprzedane nawet za 2/3 swojej wartości. A my nadal zostaniemy z długiem. Przykład:

  • Mieszkanie warte np. 100 000 zł może zostać sprzedane na 66 000 zł

  • Przykładowe zadłużenie: 70 000 zł plus odsetki i koszty komornicze

  • Powinno zostać na plusie 30 000 zł a zostanie dług do spłacenia, przynajmniej 4 000 zł

 

Jak się zabezpieczyć przed sprzedażą za bezcen?

 

Jeśli zostały wyczerpane wszystkie inne możliwości zalecamy sprzedaż. Najlepiej aby decyzję o sprzeaży podjąć jeszcze przed tym jak dług przekroczy wartość mieszkania a formalności powierzyć profesjonalistom. Mowa oczywiście o jedynym słusznym wyborze: mKWADRAT Nieruchomości Ełk. Nasi doradcy z biura mKWADRAT nie tylko pomogą w wyborze właściwej formy pozbycia się problemu ale również przy kontakcie z wierzycielami.

 

Wiemy że decyzje w sprawach związanych z komornikiem nie są łatwe a rozmowy nie należą do przyjemnych.

 

Wiemy jednak jak sobie z nimi radzić.

 

Chcesz usłyszeć ofertę kupna przed licytacją?

Skontaktuj się z nami. mKWADRAT nieruchomości Ełk.
608 149 944 - Andrzej